Camp Rumelifeneri

Karavan Kampımız, tarihi Sarıyer Rumelifeneri köyünde yer almakta olup deniz ve ormanın buluştuğu, şehre yakın ancak bir o kadar da sahip olduğu özellikleriyle şehirden uzak, huzurlu, sakin ve eşsiz konumuyla İstanbul’da fark yaratmaktadır.

Kampımız yaklaşık 16 dönüm arazide bulunmakta olup Sarıyer Belediye Başkanlığı tarafından verilen resmi kamping ruhsatıyla faaliyetlerini yerine getirmektedir. Kampımızın içerisinde 2 adet kapalı bina yer almaktadır. Yine mevcut kampımıza bitişik olan, ayrıca 8.5 dönüm arazide bulunan ve Avrupa Standartlarında yapılmış 68 adet karavan parseline sahip olan 2. Etap kamp alanımız hizmete sunulmuştur. Kampımız 2. Etabımızla birlikte 140 adet karavan kapasitesine sahiptir. Ücretlendirme metrekare fiyatları üzerinden yapılmaktadır. İlerleyen dönemlerde kampımız içerisinde market, karavan market ve restoran hizmetleri verilmesi planlanmaktadır.

Karavan park yerleri Avrupa standartlarında çizilen ve uygulanan proje ile tek tek belirlenmiş olup park parsellerinin yanlarına her bir karavan için ayrı ayrı elektrik (16 Amper Elektrik), su, gri su gider ve kaset dökme hatları çekilmiştir. Kampımızda daimi çalışan ve yaşayan görevli ailemiz bulunmakta olup 7-24, 365 gün hizmet verilmektedir. Kapalı ortak alanımız da dahil olmak üzere kamp giriş-çıkış kapıları, kamp etrafı ve içerisi kamera sistemiyle izlenmektedir. Karavan park alanları, yollar ve otopark alanları stabilize malzeme ile güçlendirilerek yağışlı havalarda kampın çamur olmasının önüne geçilmiştir. Kampta çocuklarımız için meyve ve çam ağaçlarının gölgesinde çocuk oyun parkımız bulunmaktadır. Kapalı ortak alanımız içerisinde kapasiteye yeterli sayıda duş, sıcak su, tuvalet ve mutfağımız mevcuttur. Ayrıca çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, ocak, fırın ve buzdolapları ortak kullanılabilmektedir. Yine kapalı alanımızda ayrı bir salon içerisinde bulunan şömine ve oturma bölümü imkanımızdan kamp sakinlerimiz istediği zaman yararlanabilmektedir. Kampımızda birden çok kamelya ve dinlenme alanı kamp sakinlerimizin kullanımına ayrılmıştır. Kamelya alanlarının yanlarında ortak kullanıma uygun 6 farklı noktada 6 adet beton mangal hizmete sunulmuştur. Kampımızın orta kısmında bulunan alaçatı fenerleriyle rengarenk süslenen büyük çam ağacı altında kampımız için özel olarak tasarlanmış ateş çukuru bahçe mangalı bulunmakta olup, ortak alan keyfini burada dostlarınızla çıkarabilirsiniz. Kamp sakinlerimize özel yeterli sayıda bölünmüş otopark alanı ayrıca planlanmıştır. Kamp sakinlerimizin misafirleri için ise ayrı girişi olan ayrı bir otopark alanımız mevcuttur. Ortak kullanım internet hizmetimiz de ayrıca bulunmaktadır.

Karavan ve araç giriş ve çıkışlarımız otomatik kapı sistemi ile sağlanmaktadır. Aydınlatma sistemi akşam otomatik olarak devreye girmektedir. Kampımızın etrafı ve iç bahçesi meyve ağaçları yoğunlukta olmak üzere 300 adetten fazla ağaçla çevrelenmiş olup mevsiminde dalından meyve toplamanın eşsiz keyfi sizlere sunulmaktadır. Ek peyzaj uygulamaları ayrıca yapılmıştır. Her parselin çevresi kar topu çit bitkileriyle çevrilmiş olup her bir karavan parselinde en az 2 adet ağaç bulunmaktadır. Misafirlerimizin kamp ve karavancılığa uygun ekipman ve ihtiyaçları tarafımızdan ücretli olarak sağlanmaktadır. Odun, içme suyu ve karavan tüpü ihtiyaçlarınız ücretli olarak kampımızdan tedarik edilmektedir. Kamp alanının tamamı demir çitlerle çevrilidir. Yeterli kapasiteye sahip su depolarımız ayrıca bulunmaktadır. Kampımız, denize 500 metre mesafede olup etrafı devlet ormanlarıyla çevrelenmiştir. Bulunduğumuz nokta tali yolun 2 parsel altında olması nedeniyle etrafımızda her hangi bir araç yoğunluğu bulunmamakta, giriş çıkışlarda yoğunluk yaşanmamaktadır. Kampımız Rumelifeneri Sahil ve kaleye 1 km, Garipçe sahile 3,5 km, Sarıyer Merkeze 10 km, Maslak Mahallesine 20 km, Fatih Sultan Mehmet Köprüsüne 35 Km, Uskumruköy Kuzey Marmara Otoban çıkışına 15 Km, Koç Üniversitesine 7 km, Kilyos Plajına 18 km mesafededir. Koç Üniversitesini geçtikten sonra Marmaracık Milli Parkından itibaren tabelalarımızı takip ederek kampımıza kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Rumelifeneri Köyü’nde 2 adet kurumsal market, 1 adet fırın, 1 adet kasap, 1 adet tekel bayii, 2 adet nalbur ve birçok balık restorantı ve kahvaltı salonu bulunmaktadır. Garipçe Büyükliman mevkisinde işletilen plaj bulunmakta olup denize girme imkanından da kolayca faydalanabilirsiniz.

Kampımızın bulunduğu lokasyon itibariyle bisiklet, koşu, yürüyüş, motor gezisi, yüzme, tekne kiralama, balık tutma, kitesurf ve windsurf olanakları bulunmaktadır.Ayrıca yapmış olduğumuz özel anlaşma neticesinde kampımıza Eşrefoğlu ve Kadir Baba Çiftliklerinden günlük hatta saatlik süt, yumurta, yoğurt ve mayası gelmektedir. Etrafımızdaki bostanlardan ise yine günlük meyve, sebze ihtiyaçlarınız karşılanmakta olup köyümüzden taze balık temini de yapılabilmektedir. Ayrıca ihtiyacınız olan tüm siparişleriniz bilinen büyük market zincirlerine ait sanal marketlerden istediğiniz saatte karavanınıza kadar getirilmekte, yine uygulama üzerinden vereceğiniz tüm yemek siparişleriniz yarım saat içerisinde teslim edilmektedir.

Kamp alanımızda; hemen yanı başımızda bulunan Armut, Ihlamur, Ayva, İncir, Ceviz, Fındık, Kiraz, Dut, Kara Dut, Limon, Yeni Dünya, Elma, Malta Eriği, Kırmızı Erik, Papaz Eriği, Üzüm bağları, Zeytin, Nar ağaçlarımızdan mevsiminde dalından meyve yemenin keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca kampımız bulunduğu konum itibariyle 4.5 G hızında GSM ve İnternet altyapılarını kesintisiz desteklemektedir.

 • null

  Kampımızın Kapasitesi

  • 130 Karavan Alanı
  • 60 m² ve 80 m² ölçülerinde ihtiyacınıza göre parseller.
  • Bütün parsellerde, su, elektrik, gri su hatları kullanıma hazır.
  • Ortak alanlarda, iki bölgede olmak üzere; tuvaletler, duşlar,  ve mutfak bulunmaktadır
 • null

  Aktiviteler

  Kampımızın bulunduğulokasyon itibariyle;

  • Bisiklet,
  • Koşu, yürüyüş,
  • Motor gezisi, yüzme, tekne kiralama, balık tutma, kitesurf ve windsurf olanakları bulunmaktadır.

Camp Rumelifeneri

Rumelifeneri, Çiftlik Cd. No:19, 34450 Sarıyer/İstanbul

+90 530 904 34 61

7/24 365 Gün

camprumelifeneri@gmail.com